AUTOMATICKÉ SVISLE POSUVNÉ KABINOVÉ DVEŘE DELTA ASP

Další informace:

Dveře DELTA ASP jsou teleskopické se svisle posuvnými panely. Počet panelů (1-4 panely) je závislý na požadované světlé výšce dveří a volném prostoru v horní části šachty nad kabinou. Využívají se zejména pro nákladní výtahy se spolujízdou osob a to v kombinaci s ručními otočnými dveřmi. Vhodnost použití dveří DELTA ASP je zejména pro výtahy, které nelze osadit vodorovně posuvnými dveřmi (nedostatek prostoru v šachtě) a také pro výtahy s velkou šířkou kabiny.

Pohyb dveří je zajištěn lanovým převodem s elektromotorem 400VAC umístěným nad stropem kabiny výtahu. Z vinutí motoru je zároveň ovládaná elektromagnetická brzda. Hlídání krajních poloh je zajištěno prostřednictvím koncových vypínačů. Dveře jsou vybaveny spínačem bezpečnostního okruhu při zavřených dveřích a hlídači napnutých nebo přetržených lan. Jištění dveří je provedeno bezpečnostní světelnou závorou nebo fotobuňkou (není součástí standardní dodávky dveří). Pro servisní práce jsou dveře vybaveny STOP tlačítkem na rámu dveří v prostoru nad kabinou. Tento dotek slouží zároveň jako koncový krizový vypínač otevřené polohy. Prostor potřebný pro otevření dveří nad kabinu je závislý na celkovém počtu panelů. Křídla dveří jsou vyráběna z profilovaného ocelového plechu v nástřiku vysoce odolným vypalovaným lakem dle vzorkovnice RAL.

obrazky/260-resobrazky/287-res

obrazky/330-resobrazky/331-res


 
VaultPos.com is for sale | HugeDomains Skip to main content
VaultPos.com
Buy now: $10,195 ▸ Buy now
  • 30-day money back guarantee
  • Take immediate ownership
  • Safe and secure shopping

VaultPos.com

This domain is for sale: $10,195

▸ Buy now
▸ Buy now
Questions? Talk to a domain expert: 1‑303‑893‑0552
  • Enjoy zero percent financing
  • Quick delivery of the domain
  • Safe and secure shopping

Since 2005, we've helped thousands of people get the perfect domain name

M
N
D
S
V
See more testimonials

Our promise to you

30-day money back guarantee

HugeDomains provides a 100% satisfaction guarantee on every domain name that we sell through our website. If you buy a domain and are unhappy with it, we will accept the return within 30 days and issue a full refund – no questions asked.

Quick delivery of the domain

In most cases access to the domain will be available within one to two hours of purchase, however access to domains purchased after business hours will be available within the next business day.

Safe and secure shopping

Your online safety and security is our top priority. We understand the importance of protecting your personal information.


We protect your information through SSL encryption technology, providing the safest, most secure shopping experience possible. Additionally, you may checkout with PayPal or Escrow.com.

Yes, you can transfer your domain to any registrar or hosting company once you have purchased it. Since domain transfers are a manual process, it can take up to 5 days to transfer the domain.

 

Domains purchased with payment plans are not eligible to transfer until all payments have been made. Please remember that our 30-day money back guarantee is void once a domain has been transferred.

 

For transfer instructions to GoDaddy, please click here.

Once you purchase the domain we will push it into an account for you at our registrar, NameBright.com, we will then send you an email with your NameBright username and password. In most cases access to the domain will be available within one to two hours of purchase, however access to domains purchased after business hours will be available within the next business day.

Nothing else is included with the purchase of the domain name. Our registrar NameBright.com does offer email packages for a yearly fee, however you will need to find hosting and web design services on your own.

Yes we offer payment plans for up to 12 months. See details.

If you wish the domain ownership information to be private, add WhoIs Privacy Protection to your domain. This hides your personal information from the general public.

 

To add privacy protection to your domain, do so within your registrar account. NameBright offers WhoIs Privacy Protection for free for the first year, and then for a small fee for subsequent years.

 

Whois information is not updated immediately. It typically takes several hours for Whois data to update, and different registrars are faster than others. Usually your Whois information will be fully updated within two days.

Your Web address means everything – watch our video see why

Your Web address means everything
watch our video see why

Other domains you might like

Quick stats

Domain length
8 characters
Keywords
Base domain
VaultPos
TLD extension
.com
VaultPos.com ▸ Buy now ▸ Start Payment Plan
Friends link: 210-060 pdf 70-243 exam 300-101 practice test 300-320 exam 300-070 vce 300-075 pdf 300-115 dumps 400-101 pdf sy0-401 pdf 200-105 pdf 200-125 dumps 200-310 pdf 100-105 dumps 210-260 pdf