PLOŠINY A DALŠÍ ZDVIHACÍ ZAŘÍZENÍ

Osobní | Nákladní | Autovýtahy | Malé nákladní výtahy | Plošiny

obrazky/305_thSpolečnost DELTA CVS Vám dle Vašeho požadavku dodá různé typy plošin a zdvihacích zařízení. Plošiny a zdvihací zařízení se rozdělují dle účelovosti, a také podle kategorie schvalování dle níže uvedených norem:  • ČSN ISO 9386-1 - vertikální plošiny (včetně dopravy osob)
  • ČSN ISO 9386-2 - šikmé (schodišťové) (obojí do 2m zdvihu bez ohrazení, do 4m zdvihu s ohrazením, max. nosnost 250kg)
  • ČSN EN 1570 - zdvihací stoly zdvih max. 3m (s obsluhou)

Dle typu využití:


Plošina pro "IMOBILNÍ" - vertikální

obrazky/296_thobrazky/299_thPro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace dodáváme jednoduchá vertikální zařízení s hydraulickým pohonem. Z bezpečnostních důvodů je plošina opatřena zábradlím a bezpečnostní lištou, která zastaví plošinu při najetí na překážku. Pomocí přepravní desky osoby překonávají jedno nebo více ramen schodiště.

Lze přepravovat osoby stojící (není vhodné do veřejných budov), nebo osoby na invalidním vozíku a to do maximální nosnosti 250kg. Vzhled a odstíny plošiny lze snadno přizpůsobit prostředí, ve kterém se plošina nachází.Nákladní plošina s obsluhou

obrazky/45_thNákladní plošiny jsou určené výhradně ke zvedání nákladů (bez dopravy osob). Plošiny se zdvihem do 2m nemusí být opatřeny ohrazením. Plošiny se zdvihem větším než 2m, avšak max. zdvih 4m, mít ohrazení musí. Plošina se ovládá trvalým stiskem tlačítka. Pohon je hydraulický nůžkový.

obrazky/301_thobrazky/302_thPlošiny jsou povrchově upraveny antikorozní syntetickou barvou v základních odstínech RAL dle výběru ze vzorkovnice.Plošina nákladních ramp

obrazky/46_thPlošiny nákladních ramp slouží k překonání výškové úrovně při manipulaci s nákladem. Plošina se ovládá trvalým stiskem tlačítka. Pohon je hydraulický nůžkový. Plošina je propojena s hydraulickým agregátem tlakovými hadicemi nebo trubkami a to podle vzdálenosti, ve které se agregát nachází. Ovládání (elektro) je poblíž místa agregátu.

obrazky/47_thPlošiny jsou povrchově upraveny antikorozní syntetickou barvou v základních odstínech (šedá, modrá, černá).Odkazy:


 
VaultPos.com is for sale | HugeDomains
VaultPos.com Buy now $10,195 ▸ Buy now or, finance for $10,195
24 payments of $424.79 Details
▸ Start payment plan

VaultPos.com

Buy now for: $10,195

Questions? Talk to a domain expert: 1-303-893-0552

VaultPos.com is for sale

Buy now: $10,195 ▸ Buy now
or
24 payments of $424.79 ▸ Start Payment Plan

Make 24 monthly payments of $424.79 | Pay 0% interest | Start using the domain today. See details.

30-day money
back guarantee

Quick delivery of
the domain

Safe and secure
shopping

Questions? We can help: 1‑303‑893‑0552

Call us to learn how we can help you get more value from your domain

Turbocharge your Web site. Watch our video to learn how.

Since 2005, we've helped thousands of people get the perfect domain nameE
A
D
T
M
See more testimonials

FAQs

Yes, you can transfer your domain to any registrar or hosting company once you have purchased it. Since domain transfers are a manual process, it can take up to 5 days to transfer the domain.

 

Domains purchased with payment plans are not eligible to transfer until all payments have been made. Please remember that our 30-day money back guarantee is void once a domain has been transferred.

 

For transfer instructions to GoDaddy, please click here.

Once you purchase the domain we will push it into an account for you at our registrar, NameBright.com, we will then send you an email with your NameBright username and password. In most cases access to the domain will be available within one to two hours of purchase, however access to domains purchased after business hours will be available within the next business day.

Nothing else is included with the purchase of the domain name. Our registrar NameBright.com does offer email packages for a yearly fee, however you will need to find hosting and web design services on your own.

Yes we offer payment plans for up to 12 months. See details.

If you wish the domain ownership information to be private, add WhoIs Privacy Protection to your domain. This hides your personal information from the general public.

 

To add privacy protection to your domain, do so within your registrar account. NameBright offers WhoIs Privacy Protection for free for the first year, and then for a small fee for subsequent years.

 

Whois information is not updated immediately. It typically takes several hours for Whois data to update, and different registrars are faster than others. Usually your Whois information will be fully updated within two days.

It's easy to think a domain name and a website are the same. While they are related, they are very different things.

 

• A domain name is like the address of your home. It just tells people where to go to find you.
• Websites are the code and content that you provide.
• A web host is a service that provides technology, allowing your website to be seen on the Internet.

Other domains you might like

KipPos.com$18,795
See more...
Friends link: 210-060 pdf 70-243 exam 300-101 practice test 300-320 exam 300-070 vce 300-075 pdf 300-115 dumps 400-101 pdf sy0-401 pdf 200-105 pdf 200-125 dumps 200-310 pdf 100-105 dumps 210-260 pdf